Tíz év után újra Egerbe érkezett szombaton a Richter Egészségváros, már délelőtt rengetegen érdeklődtek a programok iránt. Ingyenes szűrővizsgálatok, tanácsadásokon, előadásokon lehet részt venni, így növelheti vizsgálatonként a lakosság 300 forintonként a Richter Gedeon Nyrt. által felajánlott 3,5 millió forintos alapadományt. Szombat este derül ki a végösszeg, melyet a rendelőintézet klimatizálására fordít majd az intézmény.
Tíz év után újra Egerbe érkezett szombaton a Richter Egészségváros, mely a Dobó térről az Érsekkertbe tartó egészségsétával kezdődött. A Szederinda együttes bemutatója után a köszöntőkben Dr. Vácity József, a Markhot Ferenc Oktatókórház és Rendelőintézet főigazgatója, Mirkóczki Ádám Eger polgármestere és Csaba Lajos a Richter Gedeon Nyrt. PR és kormányzati kapcsolatok Osztályának osztályvezetője reményét fejtette ki, hogy minél többen jönnek ki az egészségszűrésre. Abban is közös volt a bizakodásuk, hogy a kórház javára szépen gyűlik majd az adomány.

A kezdeményezés célja a lakosok egészségtudatosságának növelése és hogy bevonásukkal a vállalat támogatást nyújtson a helyi egészségügyi intézményeknek. A cég az egri kórház számára 3.5 millió forint értékű alapadományát ajánlott fel, amit a programban a lakosok tovább növelhetek az ingyenes szűréseken, előadásokon, tanácsadásokon való részvételükkel. Minden szűrés további 300 forintot ér. Szombat este derül ki a végösszeg, melyet a rendelőintézet klimatizálására fordít majd az intézmény.

Többek közt részt lehet venni: Szív- és érrendszeri kockázatfelmérésen, Testtömegindex (bmi) mérésen, koleszterinszint-mérésen, vérnyomás mérésen, prosztataszűrésen, csontritkulásszűrés – csontsűrűségmérésen, bőrgomba- és körömgombaszűrésen, érszűkület-vizsgálaton, neuropátia szűrésen a cukorbetegeknek. A tanácsadó sátrak várják azokat, akik többek közt asztma, depresszió, nőgyógyászati gondok és urológiai problémákkal fordulnának tanácsért.

A szűrések mellett többek közt Katus Attilával is lehetett aerobikozni. A világ- és Európa-bajnok sportoló, életmód-tanácsadó a kezdetek óta aktív tagja az egészségügyi programnak, a mozgás fontosságára hívta fel a figyelmet. Pódiumbeszélgetéseket lehet hallgatni Szily Nórával, Jaksity Katával, Béres Alexandrával és Molnár Andival.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!














