Az idén sem maradt el a véradás a Katasztrófák Csökkentésének Világnapja alkalmából az egri katasztrófavédelmi kirendeltségen. Huszonnégyen nyújtották önként a karjukat és adtak vért.
A Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat Heves megyei munkatársai szerdán megjelentek a megyei katasztrófavédelemmel közösen szervezett véradáson és dolgoztak a nemes célért, mely most is a vérkészletek feltöltése volt.

A világnap alkalmából pedig a véradók ilyen módon is tiszteletüket fejezhették ki és megemlékezhettek a különböző katasztrófák áldozatairól. A balesetek számát figyelembe véve, valóban minden csepp vérre szükség lehet, Soltész Bálint rendőr alezredes, megyei rendőrségi szóvivő is megjelent a tűzoltók laktanyájában és vérét adta a nemes célért – közölte Nagy Csaba megyei katasztrófavédelmi szóvivő.
A mai napon megyénkben egy gyöngyösi helyszínen is volt lehetőségük vért adni a segítő szándékú tűzoltóknak, összesen 24 önkéntes vállalta, hogy egy kis szúnyogcsípésnyi szúrásért cserébe segíti azokat, akiknek akár az életét is megmentheti a vérük.
Fotó: Heves MKI
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!











