Készül a város az 1956-os forradalom és szabadságharc 66. évfordulójának megünneplésére. A programok között idén is szerepel az ünnepi szentmise, díszünnepség és a koszorúzás.
Október 23-án a hagyományokhoz híven az ünnepi műsor 10 órakor szentmisével kezdődik a Bazilikában. A városi díszünnepség 11 órakor kezdődik a Gárdonyi Géza Színházban, ahol az Egri Lenkey János Általános Iskola diákjai adnak műsor, majd Mirkóczki Ádám, Eger polgármestere mond ünnepi beszédét. A program végén kitüntetéseket adnak át.
A nemzeti ünnep programja 16 órakor koszorúzással zárul majd a Hatvani kapu téri ’56-os emlékműnél.
Kiemelt kép: archív
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!











