Hajnal Tamás szerint mind a játékosnak, mind a Ferencvárosnak is büszkeség és siker egy ilyen jelentős igazolás, hogy Aissa Laidouni a német első osztályba igazolt.
A tunéziai válogatott középpályás, Aissa Laidouni két és fél év után távozott a Ferencvárostól, és a
német élvonalbeli Union Berlinhez szerződött. A szurkolók körében is rendkívül népszerű játékosról
és az ő eladásának jelentőségéről az FTC sportigazgatója, Hajnal Tamás beszélt.
Óriási siker, mind Aissának, mind a klubnak, hogy ismét egy európai topligába, ráadásul a
Bundesliga egyik élcsapatához sikerült játékost értékesíteni” – kezdte Hajnal Tamás. – Azt gondolom,
hogy ez a két és fél év, amelyet Laidouni nálunk töltött, rendkívül sikeres időszak volt, amelyben
számos nagy győzelmet élhettünk át közösen.
Az ő eligazolása is jó példa lehet, hogy igenis, a Ferencvárosból is lehetséges az európai elitligákba kerülni – tette hozzá a sportvezető.
– Persze, az egyik oldalról fáj az ember szíve, hogy egy ilyen nagyszerű játékos távozott, de inkább nagy öröm és büszkeség, hogy ismét létrejött egy ilyen jelentős igazolás. A klub számára óriási elismerés, és a
jövőre nézve is rendkívül pozitív megítélés lehet, hogy egy újabb labdarúgónk igazolt a nagy topligák
egyikébe. Aissának nagyon sok sikert kívánok Berlinben! – mondta Hajnal Tamás.
Aissa Laidouni eladásával a Ferencváros elmondhatja magáról, hogy 2014 óta mind az öt európai
élbajnokságba értékesített játékost. Muhamed Besic 2014-ben az FTC-ből igazolt az angol élvonalbeli
Evertonhoz, 2015-ben Somália a Fradiból szerződött a francia Toulouse-hoz, majd 2016-ban Nagy
Ádámot a Ferencvárosból vitte el az olasz Bologna. Tavaly Myrto Uzuni távozott az akkor spanyol első
osztályú Granadához, most pedig Aissa Laidouni lett az Union Berlin labdarúgója.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!












