Intézetlátogatáson vett részt a Kossuth Zsuzsanna Technikum, Szakképző Iskola, Kollégium és Könyvtár 9. évfolyama a Heves Vármegyei Bv. Intézetben. Betekinthettek a részlegen zajló napi munkafolyamatokba, egy üres zárkába, megnézhették a sétaudvart, a rabszállító járműveket, valamint a látogató fogadásra szolgáló helyiséget.
A toborzási tevékenység, a jelentkezők felkutatása alapvető feladata a Heves Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet személyügyi szakterületének. Céljuk, hogy hivatásunk minél ismertebb, és természetesen minél vonzóbb legyen a leendő munkavállalók részére – írja a látogatás kapcsán a honlapján a büntetés-végrehajtás intézet.

Az intézet rendszeresen tart nyílt napokat, és előadásokat a pályaválasztás előtt álló tanulók számára. Ezeken az eseményeken prezentációkkal, és intézetlátogatással mutatják be a büntetés-végrehajtási szakmát.

2023. február 21-én az egri Kossuth Zsuzsanna Technikum, Szakképző Iskola, és Kollégium – rendészeti és közszolgálati ágazat 9. évfolyamos diákjai intézetlátogatáson vettek részt a Heves Megyei Büntetés- végrehajtási Intézetben. Betekinthettek a részlegen zajló napi munkafolyamatokba, egy üres zárkába, megnézhették a sétaudvart, a rabszállító járműveket, valamint a látogató fogadásra szolgáló helyiséget. Az intézetlátogatás nagy benyomást tett a résztvevő diákokra, akik érdeklődve hallgatták az előadást. A tanulók visszajelzései alapján a látogatás nagyon hasznos volt, nem mindennapi élmény volt megtekinteni, hogy mi zajlik a rácsok mögött.
Forrás és fotó: bv.gov.hu
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















