Lépjen kapcsolatba velünk

A börtönben jártak a diákok

Bv

A börtönben jártak a diákok

Ez a cikk több, mint 3 éve és 3 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Intézetlátogatáson vett részt a Kossuth Zsuzsanna Technikum, Szakképző Iskola, Kollégium és Könyvtár 9. évfolyama a Heves Vármegyei Bv. Intézetben. Betekinthettek a részlegen zajló napi munkafolyamatokba, egy üres zárkába, megnézhették a sétaudvart, a rabszállító járműveket, valamint a látogató fogadásra szolgáló helyiséget.

A toborzási tevékenység, a jelentkezők felkutatása alapvető feladata a Heves Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet személyügyi szakterületének. Céljuk, hogy hivatásunk minél ismertebb, és természetesen minél vonzóbb legyen a leendő munkavállalók részére – írja a látogatás kapcsán a honlapján a büntetés-végrehajtás intézet.

Az intézet rendszeresen tart nyílt napokat, és előadásokat a pályaválasztás előtt álló tanulók számára. Ezeken az eseményeken prezentációkkal, és intézetlátogatással mutatják be a büntetés-végrehajtási szakmát.

2023. február 21-én az egri Kossuth Zsuzsanna Technikum, Szakképző Iskola, és Kollégium – rendészeti és közszolgálati ágazat 9. évfolyamos diákjai intézetlátogatáson vettek részt a Heves Megyei Büntetés- végrehajtási Intézetben. Betekinthettek a részlegen zajló napi munkafolyamatokba, egy üres zárkába, megnézhették a sétaudvart, a rabszállító járműveket, valamint a látogató fogadásra szolgáló helyiséget. Az intézetlátogatás nagy benyomást tett a résztvevő diákokra, akik érdeklődve hallgatták az előadást. A tanulók visszajelzései alapján a látogatás nagyon hasznos volt, nem mindennapi élmény volt megtekinteni, hogy mi zajlik a rácsok mögött.

Forrás és fotó: bv.gov.hu

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Közélet kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL