Lépjen kapcsolatba velünk

Egy kiszuperált Ikarus buszon is játszhatnak nemsokára a gyerekek Egerben

Busz3

Egy kiszuperált Ikarus buszon is játszhatnak nemsokára a gyerekek Egerben

Ez a cikk több, mint 3 éve és 1 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Az Ikarus 280.06 típusú autóbuszt a Jármű Örökségeinket Őrző Egyesület adományként kapta meg a Rádi Pékség Kft-től. Felújítják, kiállítják, és nyílt napjaikon „közösségi térként” szolgál majd.

A busz 2011-ben még forgalomban volt. Ezt, a közösségi közlekedésben oly sokat szolgáló járművet kávézóvá alakították volna, de végülis ez az ötlet nem valósult meg. A Rádi Pékség úgy gondolta, nem szabad, hogy ez az egykor szebb napokat megélt, fényes és forgalmas múlttal rendelkező Ikarus az enyészeté legyen, ezért adta át az egri székhelyű Jármű Örökségeinket Őrző Egyesület számára – tudtatta az Eger Hírekkel dr. Gál Dénes elnök.

A Berva-völgyben, a Finomszerelvénygyár egykori helyszínén az egyesületi tagok más attrakciókat is terveznek, illetve folyamatosan dolgoznak. Így kerül a busz is oda, hiszen Egerben ez a típus mindennapjaink részét jelentette a nem is oly régen volt időkben.

Hamarosan tehát – immáron egyhelyben állva – de újra régi pompjában ragyoghat a csuklós járgány, a gyerekek örömére, akik majd buszvezetőt is játszhatnak rajta. Így nézett ki még 2011 előtt, amikor forgalomban volt:

Ez a járgány kerül a Bervára (Forrás: internet, fotobus, Juhász Gergely)

Gál Dénes portálunknak azt mondta: bár igaz, hogy ez a busz sohasem dolgozott Egerben, mégis sokunkban nosztalgiát ébreszt. Az egyesület kialakít egy buszmegállót, sikerült beszerezni egy eredeti viszonylattáblát is – folytatta az elnök, illetve hozzátett egy további érdekességet: ezen buszok pneumatikus ajtórendszerèt is a Finomszerelvènygyár, illetve utódai gyartották annak idején, itt városunkban.

Az „új”, egri viszonylattáblával (beküldött fotó)

Ez a fotó pedig akkor készült, amikor épp átszállították a buszt a Bervára. A teraszán ülve vette észre valaki, hogy érdekes dolog történik a viadukton, hát gyorsan előkapta a telefonját és lőtt egy képet:

Talán az utolsó útja… De nemsokára régi pompájában ragyoghat és új élményeket adhat az „örök” Ikarus

A tervek szerint tehát a busz majd nyáron válik megtekinthetővé és a gyerekek által a nyílt napokon „használhatóvá” a Bervában. Az egri egyesület gyűléseket is fog tartani benne, de felvetődött már, hogy akár kiállítóhely is legyen. Gál Dénes hozzátette még azt is, hogy emellett sok kisgyermek álma kipróbálni milyen egy busz vezetőfülkèjeben ülni, itt pedig különleges alkalmak keretében erre is meglesz a lehetőség.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Minden más kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL