A Heves Vármegyei Kormányhivatal véradást szervez a XXV. Országos Kormánytisztviselői Véradó Hetek keretében. A Vöröskereszt Heves Megyei Területi Szervezete és a Vérellátó Szolgálat munkatársai 2023. május 18-án, csütörtökön, Egerben a kormányhivatal Klapka György utca 1. szám alatti épületének nagytermében várják az önkéntes véradókat.
Az eseményen 9 és 13 óra között a kormánytisztviselők mellett – a szabad véradó ágyak számától függően – mások is adhatnak vért! A részvételhez taj-kártya, személyi igazolvány és lakcímkártya szükséges – hívta fel rá a figyelmet honlapján a kormányhivatal.
Véradásra jelentkezhet az, aki már elmúlt 18 éves, de még nincs 65 esztendős (első véradók esetén a felső korhatár 60 év), testsúlya eléri az 50 kg-ot és egészségesnek érzi magát. További részletekről és a véradás fontosságáról a Magyar Vöröskereszt oldalán olvashat.
Ne feledje, a vér mással nem pótolható és egy véradással akár három embertársa életét is megmentheti!
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















