Újabb ukrán gyerekcsoport indult üdülésre augusztus 20-án Magyarországra.
Négyszáznegyven gyermek érkezett vonattal a dnyipropetrovszki, herszoni, zaporizzsjai, odesszai, kijevi és más régiókból Kárpátaljára, ahonnan azonnal tovább is indultak Magyarországra – tudatta Viktor Mikita, Kárpátalja kormányzója a Facebook-oldalán, amiről a Kárpátalja.ma hírportál számolt be.
A kormányzó hozzátette: a magyar partnerek már várják a gyerekeket, és mindent előkészítettek a fogadásukra.
A háború kitörése óta nem ez az első alkalom, hogy ukrán, a fronthoz közeli területekről származó gyerekek üdülhetnek Magyarországon,
amiért bejegyzésében a kormányzó köszönetet mondott Magyar Levente parlamenti államtitkárnak a nehéz időkben tanúsított támogatásért.
A több ezer boldog gyermekarc, az öröm és a felejthetetlen emlékek, amelyeket ezek a frontközelben élő gyermekek az üdülések során szereznek – ez a mi küldetésünk, amit mi nap mint nap közösen valósítunk meg
– írta bejegyzésében Viktor Mikita.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!











