Január 9-én, kedden 14 és 17 óra között az Egri Polgárok Házában a Vöröskereszt Heves Megyei Szervezete és az Országos Vérellátó Szolgálat véradást szervez – írja közösségi oldalán dr. Pajtók Gábor országgyűlési képviselő.
A véradás rendkívül fontos, hiszen csak így lehet biztosítani a megfelelő vérkészletet azok számára, akiknek igazán szükségük van rá – írja.
A véradásra jelentkezhet:
- aki már elmúlt 18 éves, de még nincs 65 esztendős (első véradók esetén a felső korhatár 60 év),
- testsúlya eléri az 50 kg-ot,
- egészségesnek érzi magát.
A véradáshoz szükséges dokumentumok:
- lakcímkártya
- személyi igazolvány vagy más hatósági fényképes igazolvány (jogosítvány, útlevél)
- TAJ-szám (első regisztrációkor eredeti – TAJ kártya szükséges, később elég a TAJ számot tartalmazó irat, lelet, illetve a véradó általi bemondás is)
Dr. Pajtók Gábor köszönetét fejezte ki minden véradónak, akik önzetlenül segít másokon, és ezáltal életeket ment.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















