Lépjen kapcsolatba velünk
Mai névnap

Levente, Irén

Sötét
Fény

Megáldották a felújított Mária-szobrot Egerszalókon

Szal1

Megáldották a felújított Mária-szobrot Egerszalókon

Ez a cikk több, mint 2 éve frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

1993-ban került Pusztai Ágoston műve, a Magyarok Nagyasszonya szobor Egerszalókra, most összefogással megújult az alkotás és környezetét is megszépítették.

Csütörtökön áldotta meg a szobrot Csizmadia István, az egri bazilika plébánosa, s vezette a májusi ájtatosságot – számolt be az eseményről az Egri Főegyházmegye honlapja. Az ünnepi programon műsort adott az Egri Érseki Fiúkórus.

Az eseményen köszönetét fejezte ki a nagylelkű támogatóknak Árvai Zoltán plébános, úgy fogalmazott: hálát adunk a jó Istennek és kérjük Szűz Máriát, hogy amint eddig, úgy ezután is hathatós közbenjáróként oltalmazzon minket minden bajtól és vezessen el Szent Fiához.

(Nyitókép: Egri Főegyházmegye)

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egyház kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL