1993-ban került Pusztai Ágoston műve, a Magyarok Nagyasszonya szobor Egerszalókra, most összefogással megújult az alkotás és környezetét is megszépítették.
Csütörtökön áldotta meg a szobrot Csizmadia István, az egri bazilika plébánosa, s vezette a májusi ájtatosságot – számolt be az eseményről az Egri Főegyházmegye honlapja. Az ünnepi programon műsort adott az Egri Érseki Fiúkórus.
Az eseményen köszönetét fejezte ki a nagylelkű támogatóknak Árvai Zoltán plébános, úgy fogalmazott: hálát adunk a jó Istennek és kérjük Szűz Máriát, hogy amint eddig, úgy ezután is hathatós közbenjáróként oltalmazzon minket minden bajtól és vezessen el Szent Fiához.
(Nyitókép: Egri Főegyházmegye)
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















