Mint ismert, Vágner Ákos, a kormánypártok egri polgármesterjelöltje kilenc százalékkal verte meg a baloldali összefogás eddigi polgármesterét, az ex-jobbikos Mirkóczki Ádámot a hevesi megyeszékhelyen. A Magyar Nemzet riportjában a mandátumát októbertől betöltő megválasztott polgármester a következő 5 éves ciklusról és a közgyűlési munka jövőbeni minőségéről is említést tett.
Vágner Ákos a civil szférából érkezik, és azt mondja, hogy menedzser szemlélettel fogja irányítani a várost. Mint a riportban kiemelte, sem az országos nagypolitika, sem az Egert eddig jellemző botrányok nem fognak megjelenni az önkormányzati munkában.
A választások kimeneteléről szólva elmondta, hogy egy olyan üzenetet tudtak a városban lakóknak adni, amit megértettek, és ezért bizalmat szavaztak a Fidesz-KDNP jelöltjeinek a következő öt évre.
A jövőbeni tervekről szólva kiemelte: eddig azt látták, hogy egyéni érdekek mentén folyt a politizálás a városban, amin biztos, hogy változtatni fognak. Az első legfontosabb szempontnak azt tartják, hogy az önkormányzatot, annak intézményeit és cégeit meg fogják szabadítani az egyéni érdekektől. A város működtetését tűzték ki célul – tette hozzá.
Az elmúlt 5 év legemlékezetesebb városvezetési kudarcai között említette, hogy rendkívül sok fejlesztési forrást veszített el Eger az elmúlt években. Mint elmondta, ezeket a fejlesztéseket megpróbálják pótolni a következő időszakban, és igyekeznek visszahozni azokat a forráslehetőségeket is, amit elszalasztott a város. Kitért továbbá arra is, hogy az elmúlt években mindenki számára az volt tapasztalható, hogy nem működött az önkormányzat, amit a városlakók az életminőségük romlásaként érzékelhettek. Példaként említette, hogy a közterületeink, illetve közösségi tereink elhanyagoltak voltak, amin szeretnének rövid távon és gyorsan változtatni.
A turizmusról, mint Eger fő bevételi forrásáról szólva Vágner Ákos elmondta, hogy Eger egy turisztikai város, az is fog maradni. Nagyon fontos az, hogy az önkormányzatnak az lesz az elsődleges és legfontosabb feladata, hogy turistákkal töltse meg a várost, és azok a vállalkozók, akik szolgáltatásaikat kínálják a turistáknak, azok ezt el is tudják azt adni, és megfelelő pénzügyi lehetőségekkel rendelkező turistákat vonzzanak a városba.
A közgyűlési munkáról is szó esett a riport végén, mellyel kapcsolatban a megválasztott polgármester kiemelte, hogy kétharmados többségük lesz a közgyűlésben, ezért azt gondolja, hogy mivel egy jó és együttműködő csapattal tudták a kampányt végigcsinálni, ezért a következő öt évben is ezt a gyakorlatot követve, együttműködve fogják a város érdekeit szem előtt tartani, és a döntéseket támogatni, ezért meggyőződése, hogy ennek szellemében jól tudják majd irányítani a várost.
A riportot itt nézheti meg:
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















