Lépjen kapcsolatba velünk

Dániai világbajnokságon szerepelt az egri Zelei Endre

Z1

Dániai világbajnokságon szerepelt az egri Zelei Endre

Ez a cikk több, mint 1 éve és 10 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A Panna House Invitationals a panna foci legutóbbi világbajnoki eseménye volt. Az egri „labdabűvölő” Zelei Endre beszámolót küldött portálunknak. Mint kiderül, nem a technikai tudás szintje, hanem a fair play hiánya nehezítette a dolgát.

– Az egyenes kieséses szakasz előtt minden évben csoportmérkőzéseket játszunk, ahonnan az első két helyezett jut tovább, az idei száz versenyző közül az én csoportomban egy holland, egy dán, és egy indiai játékossal kerültem össze – ismertette Endre. Azzal folytatta: az első mérkőzésemet a holland Rico ellen játszottam, technikai fölénnyel domináltam a mérkőzést, ám sajnos az ellenfelem fizikálisan tette ugyanezt, amelyet a játékvezető elnézett, pedig szabálytalanságokról volt szó. Így az első meccsen, a szép és fair játékom ellenére 4-4-es döntetlen játszottam.

A második meccs már annál komolyabb „küzdelem” volt szó szerint is, hiszen az ellenfelem az első mérkőzésemet látva tudta, hogy technikailag nem tud legyőzni, így ő is a fizikális, illetve a pannanoia-zós (kötényre inaktív, letámadás nélküli) utat választotta, néhány kontra támadással megspékelve. Ezáltal a játék minőségét tekintve nem, de az eredményben ő bizonyult jobbnak. Így tehát a második mérkőzésem végeredménye 5-2 a dán játékos javára.

A harmadik mérkőzésemet az indiai játékos ellen játszottam, aki a torna legsportszerűbb játékosa volt. Tudtam, hogy ez a mérkőzés az egyetlen esélyem, hogy továbbjuthassak, ezért csak próbáltam önmagamat adni és élvezni a játékot. Ellene 70 százalékos labdabirtoklással, szép játékkal és nagyon nyugodtan tudtam játszani. Panna-t, azaz kötényt is majdnem sikerült adnom neki, de most 5-1-es győzelmet arattam ellene, ezzel megszerezve a csoport második helyet. Viszont idén csak az első helyezett juthatott tovább, így már csak nézőként követtem az egyenes kieséses szakasz eseményeit – ismertette Endre, kicsit bepillantást engedve abba, hogy bizony ebben a sportágban sem mindig a sportszerűség van fókuszban.

Azt is írta: köszönöm mindenkinek, aki támogatott és szurkolt otthonról, és a helyszínről is. Összességében elégedett vagyok a teljesítményemmel. Számomra minden esetben a látványos és fair játék az első, még a legnehezebb, akár szabálytalanabb ellenfelekkel szemben is. Előre felé tekintek és ezen torna tapasztalataival, újult erővel készülök az itthoni fellépéseimre, valamint a szeptemberben 13-án megrendezendő barcelonai Európa-bajnokságra.

Kis videókat is mutatunk a vb-ről:

Zelei Endre videóit, tornaszerepléseit, fellépéseit a közösségi médiai felületeken „zelei_pannafoci” néven követhetik, nemrég itt írtunk róla hosszabban:

VB-re utazhat az egri labdazsonglőr, ha lesz támogató

(A nyitókép illusztráció, Zelei Endrét egy korábbi megmérettetésen ábrázolja.)

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Sport kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL