Lépjen kapcsolatba velünk

Végigteker a Duna mentén az egri békekerékpáros

Névtelen

Végigteker a Duna mentén az egri békekerékpáros

Ez a cikk több, mint 1 éve és 9 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Zelei Józsefet „államtitkári szinten” búcsúztatták reggel az Erzsébet udvarban. A béke vizét viszi el a Duna forrásától a Fekete-tengerig, hogy Oroszországba is eljusson.

Az Erzsébet udvarban megkoszorúzták a Békefát, amelyet 2010-ben ültettek.

A túra a németországi Dunaforrástól indul majd, Budapestig. Ez a 20. év, hogy a békéért teker, az egri születésű Zelei József, aki elmondta, 2004-ben sokan nem értették, miért vágott bele a kalandba, de szavai szerint most sajnos látni, hogy mennyire fontos lett volna eddig is megőrizni a békét. A fővűrosi megálló után a békenagykövet továbbindul, a megszentelt békevíz pedig Ukrajnánál a Fekete-tengerbe kerül, így jut el Oroszországig.

A búcsúztatón jelen volt Szalay-Bobrovniczky Vince civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár, aki felhívta a figyelmet arra, hogy már két éve meghatározó tényező a szomszédunkban dúló háború.

A Belvárosi Főplébánia plébánosa, dr. Csizmadia István megszentelte Zelei József kerékpárját és a Béke-kútról származó vizet, ezt fogja majd a nagykövet túrája elején a Duna forrásába önteni.

Fotók: Huszár Márk/Heves Megyei Hírlap

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Közélet kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL