Lépjen kapcsolatba velünk
Mai névnap

Levente, Irén

Sötét
Fény

Átadásra kész az egri bazilika – videó

Átadásra kész az egri bazilika – videó

Ez a cikk több, mint 1 éve és 9 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Öt év alatt teljes körűen megújult az egri bazilika, az elvégzett munkát Dr. Ternyák Csaba érsek mutatta be a sajtó képviselőinek a hétfői bejáráson. A felújított bazilikát szeptember 28-án, szombaton egy érseki szentmisén adják át, mely 10 órakor kezdődik.

Mint ismert Eszterházy Károly püspök készítette el a bazilika az első terveit, majd Pyrker János érsek ismételten tárgyalt tervezőkkel és végül Hild Józsefet kérte fel a katedrális felépítésére. A Főszékesegyház 6 év alatt épült meg és 1837. május 6-án szentelték fel. Az épület főszobrásza Marco Casagrande olasz szobrász volt, aki a homlokzati Hit, Remény és Szeretet szobrot, a belső tér relifjeit és az angyal szobrokat faragta.

Ezt az épületet újították fel az elmúlt öt évben Rudolf Mihály tervező, kivitelező segítségével. A munkálatok során teljes körűen megújult az épület. Többek közt az épület külső homlokzata, terei, megépült a Bazilika Látogatóközpont, belül megújultak a fő-és mellékhajók, a falak, freskók, ablakok, oltárok, a padok és a sekrestye is.

A felújított bazilikát szeptember 28-án, szombaton egy érseki szentmisén adják át, mely 10 órakor kezdődik. Külön kuriózum, hogy a felújítás alkalmából Magda Dávid egri zeneszerző oratóriumot írt  Jézus csodatételei címmel, melyet szintén szeptember 28-án, szombaton 14 órakor mutatnak be a bazilikában.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egyház kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL