Május 7-én Egerben folytatódott a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány által szervezett országjáró állatvédelmi szakmai nap-sorozat, amely az Állatvédelmi Kompetencia Program részeként valósul meg, Ovádi Péter állatvédelemért felelős kormánybiztos támogatásával. Az esemény célja, hogy a hatósági és civil szereplők közötti együttműködés erősítésével járuljon hozzá az állatvédelem hatékonyságának növeléséhez.
A rendezvényen a térség állatvédelemben érintett szereplői gyakorlati tudást adó előadásokon keresztül kaptak válaszokat az állatvédelem mindennapi kihívásaira. A nap folyamán Dr. Daróczi István LL.M. állatvédelmi szakjogász az állatvédelmi esetek rendőrséghez történő bejelentésének jogi vonatkozásait ismertette. Dr. Pallós László DVM, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állategészségügyi és Állatvédelmi Igazgatóság Állatvédelmi Osztály vezetője a NÉBIH hatóság szerepéről beszélt az állatvédelmi ügyek intézésében.
Dr. Deim Zoltán PhD. igazságügyi állatorvos szakértő bemutatta az állatvédelmi ügyekben felmerülő szakmai szempontokat. Ezt követően Dr. Ádám Mónika LL.M. környezetvédelmi és állatvédelmi szakjogász a civil-hatósági együttműködés lehetőségeiről tartott előadást.
A délutáni szekciót Dr. Kotora Noémi DVM állatvédelmi szakállatorvos, hatósági állatorvos nyitotta, aki a terület szakmai szerepét ismertette. Dr. Tóth Szabina DVM, egzotikus és állatvédelmi szakállatorvos, a Tüskevár Vad- és Egzotikus Állatvédő Alapítvány alapítója a vadon élő sérült állatok ellátásának lehetőségeiről beszélt. Dr. Nagy Csilla LL.M. közigazgatási és állatvédelmi szakjogász ismertette, hogy mikor forduljunk a jegyzőhöz, a járási vagy a kormányhivatalhoz állatvédelmi ügyben.
A Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság részéről Szabó Erika rendőr őrnagy és Dr. Berndt-Iványi Judit rendőr őrnagy tartottak összefoglalót a vármegyei gyakorlatokról és tapasztalatokról. Végezetül Dr. Frigyer László, rendőr alezredes, az Országos Polgárőr Szövetség Kutyás Szolgálati és Állatvédelmi tagozatának általános elnökhelyettese, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója, az Országos Polgárőr Szövetség alelnöke mutatta be a polgárőrség állatvédelmi tevékenységét, és ismertette, milyen helyzetekben érdemes hozzájuk fordulni.

A program zárásaként lehetőség nyílt kötetlen konzultációra, amely során a résztvevők feltehették kérdéseiket és megoszthatták saját tapasztalataikat is.
A szakmai nap egri állomása is igazolta, hogy az állatvédelem csak a szereplők közötti tudatos együttműködéssel, egymás feladatainak megértésével és támogatásával lehet igazán eredményes. Az országjáró állatvédelmi szakmai nap-sorozat célja, hogy minden magyarországi vármegyébe eljusson 2025 végéig, biztosítva a tudásmegosztás és párbeszéd lehetőségét minden térségben.

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!