Lépjen kapcsolatba velünk

13 regionális központban folytatódik az MCC nemzetközi technológiai konferenciája

20250605 a jövő iskolatermei fb

13 regionális központban folytatódik az MCC nemzetközi technológiai konferenciája

A technológiai fejlődés és a társadalmi változások kapcsolatát állítja fókuszba a Mathias Corvinus Collegium (MCC) idei nemzetközi csúcskonferenciája, az MCC Budapest Summit on Technology and Society, amelyet június 3–5. között rendeznek meg az első két napon a fővárosban, a zárónapon, június 5-én, pedig 13 regionális központban folytatódnak a programok– ezzel a világ élvonalába tartozó gondolkodók nézetei a Kárpát-medencében is elérhetővé válnak.

A Mathias Crovinus Collegium által szervezett konferencia célja, hogy a technológia társadalmi, oktatási és geopolitikai hatásairól szóló párbeszéd ne csupán Budapest privilégiuma legyen, ezért az MCC június 5-én Békéscsabán, Debrecenben, Egerben, Győrben, Kaposváron, Miskolcon, Pécsett, Szegeden, Székesfehérváron, Szekszárdon, Szombathelyen, Veszprémben és Kolozsváron is szakmai előadásokkal, panelbeszélgetésekkel és közönségtalálkozókkal várja az érdeklődőket.

Eger városában június 5-én 17 órakor kezdődik a rendezvény A jövő iskolatermei címmel, ahol hallható lesz Avrum Tomer, a Kohelet Policy Forum oktatáspolitikai osztályának vezetője. Az angol nyelvű előadáshoz tolmácskészüléket, fordítást biztosít az egri képzési központ a Széchenyi utca 58. szám alatt.

Juan Martín López Fidanza, a Pontifical Catholic University of Argentina kutatási igazgatója a mesterséges intelligencia társadalmi és politikai hatásait elemzi, különös tekintettel a latin-amerikai térség tapasztalataira. Előadásában arra világít rá, hogyan formálják át az új technológiák a közélet működését, és miként válhat a digitális innováció a társadalmi bizalom erősítőjévé vagy megbontójává.

A rendezvény vendége Chad C. Pecknold, a Catholic University of America professzora, aki a személyes méltóság, közösségi identitás és az értékalapú gondolkodás fontosságát hangsúlyozza a digitális korszakban. Előadásaival arra hívja fel a figyelmet, hogyan őrizhetők meg az emberi léptékű közösségek és a személyesség egy olyan világban, ahol a technológia egyre nagyobb szerepet játszik a közélet és a magánélet szervezésében is.

A globális dél nézőpontját Saroj Bishoyi az indiai Vivekananda International Foundation tudományos főmunkatársa, technológiai szakértő képviseli, aki a fejlődő országok digitális átalakulását kutatja. Előadásaiban különösen az oktatás és a munkaerőpiac változásaira összpontosít, és azt vizsgálja, milyen társadalmi kihívásokkal jár a mesterséges intelligencia elterjedése ott, ahol a technológiai infrastruktúra fejlődése még nem egyenletes.

Az MCC regionális központjaiban is bemutatkoznak a konferencia további külföldi vendégelőadói, akik különböző földrészek tapasztalatait és kihívásait hozzák közelebb a hazai közönséghez.

Az MCC Budapest Summit on Technology and Society célja, hogy választ adjon arra, miként található meg az egyensúly az innováció és a hagyományos értékek között egy gyorsan változó világban. Az MCC Budapest Summit rendezvénysorozat az MCC hosszú távú küldetésének is része: a nemzetközi tudásmegosztás, a közösségi párbeszéd és a szellemi értékek megerősítése a Kárpát-medence minden régiójában.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Közélet kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Idén hová tervezi a nyaralását?

Eredmények megtekintése

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL
EgerHírek
Adatvédelmi áttekintés

Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.