Határok nem szakíthatják szét azt, ami szívből összetartozik – fogalmazott Vágner Ákos polgármester nemzeti összetartozás napján tartott megemlékezésen. 105 éve ezen a napon írták alá az I. világháború győztes hatalmai Magyarország képviselőivel a versailles-i Nagy Trianon kastélyban a háborút lezáró magyar békeszerződést.
Ma olyan napról emlékezünk meg, amely sebet ejtett a nemzeten, mára mégis a lélek gyógyulásáról, a közös akarat megerősítéséről, egymás iránti felelősségvállalásról szól. 1920. június 4-én a trianoni döntéssel a magyar állam elvesztette területének kétharmadát, a magyarság pedig milliókat veszített, településeket, közösségeket. Ez volt a 20. század egyik legfájóbb igazságtalansága. Városok, falvak, családok szakadtak szét. De egy dolog nem szakad szét, a magyar lélek
– emelte ki Vágner Ákos polgármester.
Hozzátette: a nemzeti összetartozás napja fájdalmas történelmi emlékből lett az egymás iránti felelősség ünnepe. Legyen ez a nap minden évben egy jelzés – magunknak és a világnak –, hogy a magyar nemzet egysége él, és nemcsak múltja, de jövője is van.
Az eseményen a Lajtha László Néptáncegyüttes és a Szilágyi Erzsébet Gimnázium diákjai is műsort adtak, majd a helyi intézmények, politikai szervezetek képviselői megkoszorúzták az emlékművet.


















Fotó: Nemes Róbert
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















