A 2025 tavaszán történt eset miatt indított büntetőeljárást az Egri Járási Ügyészség egy férfival szemben, aki egy Eger közeli településen kannabiszt tartalmazó cigarettát fogyasztott.
Bár a csekély mennyiséget meg nem haladó kábítószer elfogyasztása hetekkel korábban történt, a szervezetében a mintavétel idején még kimutatható volt a tiltott szer.
A hatóság megállapította, hogy a férfi cselekménye kimeríti a kábítószer-fogyasztással elkövetett birtoklás vétségét. A Büntető Törvénykönyv rendelkezései szerint azonban nem büntethető az, aki a történteket beismeri, és legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőség gyógyítását célzó kezelésen vesz részt.
Az ügyészség ezért egy évre feltételesen felfüggesztette az eljárást. Amennyiben a férfi igazoltan részt vesz a terápián, az eljárás megszűnik vele szemben. A nyomozás során házkutatást is tartottak, amelynek során a gyanúsított kabátját lefoglalták. A fotó a gyanúsított lakóhelyén megtartott házkutatás során készült a gyanúsított kabátjáról.

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!














