Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A kormányfő közölte: a „tisztítótűz-művelet” részeként kezdeményezik a jelenlegi köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését.
„Az alaptörvény módosításának hatályba lépését követő napon Sulyok Tamás megbízatása megszűnik, pont” -fogalmazott.
Magyar Péter bejelentette:
szeptembertől egy átfogó alkotmányozási folyamatot indítanak, bevonva a teljes magyar társadalmat, „megbeszélve és megtárgyalva közös ügyeinket„. Hozzátette: a folyamat végén az új alkotmányt a magyar nép fogja népszavazással megerősíteni.
Az alkotmányozási folyamat lezárultáig, de legfeljebb 5 évre az Országgyűlés Sulyok Tamás helyére új köztársasági elnököt választ, akinek az egyik legfontosabb feladata a köztársasági elnöki intézmény tekintélyének helyreállítása lesz – mondta.
MTI
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!












