Lépjen kapcsolatba velünk

Magyar Péter: megszabadítjuk a magyarokat a politikai és gazdasági maffiától

Képernyőfotó 2026 06 22 13.32.28

Magyar Péter: megszabadítjuk a magyarokat a politikai és gazdasági maffiától

Megszabadítjuk a magyarokat „a hazánkat kirabló, az állampolgárokkal szemben fellépő, őket fenyegető, életüket ellehetetlenítő politikai és gazdasági maffiától” – mondta Magyar Péter miniszterelnök az Orszűggyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

A kormányfő kijelentette: minden területen a leghatározottabban és legszigorúbban kell eljárnunk.

Felidézte:

34 éve Olaszországot két merénylet rázta meg, egy vizsgálóbírót és egy ügyészt öltek meg, ők mindketten a maffiaellenes küzdelem ikonikus alakjai voltak. Az olasz állam 1992-ben végre felismerte, hogy a maffiát nem lehet a régi eszközökkel legyőzni, ezért új törvényeket és intézményeket hozott létre – közölte.

Hangsúlyozta: van egy jelentős különbség Olaszországhoz képest, ugyanis „mi nem fogjuk megengedni, hogy a magyar társadalomnak az olaszhoz hasonló megrázkódtatáson kelljen keresztülmennie, ahogy nem fogjuk megengedni azt sem, hogy a maffia további évtizedekre átszője, megfojtsa, meglopja Magyarországot„.

A mai nap fontosságáról elmondta, elindítják a tisztítótűz műveletet, ami egy átfogó politikai, gazdasági és jogi akció, amelynek célja Magyarország megszabadítása a korrupciótól és a maffia szorításától. Ennek lesz fontos eleme a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal.

Kiemelte, rendkívül nehéz feladat lesz. 47 jogszabály kell ahhoz, hogy létrehozhassák a maffia elleni védelmet. A bűnözői hálózat több évtizede épül – emlékeztetett.

Elkezdjük legyőzni a magyar cosa nostrat lépésről lépésre, tégláról téglára, ha jól végezzük a munkánkat, akkor ez lesz az a nap, amikor elkezdheti Magyarország újra felépíteni az országot – jegyezte meg Magysr Péter.

Megjegyezte: „40 napja kormányzunk, 40 napja nyitunk ki szekrényeket, nézünk át szerződéseket, április 12 óta olyan kifosztás nyomaival szembesülünk, ami azokat is meglep, akik évek óta ezt vizsgálták. Nincs a napnak olyan órája, hogy ne derülne ki hogy alakult a nemzeti vagyon magán vagyonná. Hogy lett egy szűk elit gazdasági hátországa”.

Felsorolt pár szabálytalan intézkedést, mint a felcsúti kisvasút, a zebrák, a túlárazott Budapest-Brlgrád vasútvonal, Hatvanpuszta, a semmibe haladó körforgalmak, a lombkorona nélküli lombkoronasétány, a többszörösére dráguló hidak, a lerohasztott MÁV, a vadászati világkiállítás, a minden sportszövtséget behálózó lopás, a Magyar Nemzeti Bank, a koncessziók, a magántőkealapok, a nemzeti vagyon kiszervezése, az Orbán család vagyona, a Szijjártó család vagyona, a Lázár család vagyona, összességében ez a haza kifosztása.

„Nem tudok olyan területet mondani, ahonnan ne loptak volna el valamit”

– húzta alá Magyar Péter.

A miniszterelnök emlékeztetett Sulyok Tamás korábban írt Orbán Viktorhoz szóló üzenetére, majd kiemelte, hogy Sulyok Tamás puccskisérlete összeomlott, volt kollégái az Alkotmánybíróság tagjai küldtek selyemzsinórt neki. Az ő feladata az lett volna, hogy megteremtse a magyar egységet, ami a végére sikerült. Az egység pedig az, hogy mindenki egyetért abban, hogy mennie kell.

Ezután Polt Péterről is szólt, akiről elmondta, hogy egyetlen napot se töltött ítélkező bíróként, aki miatt át kellett írni a jogszabályokat.

A Vagyonvisszaszerzési Hivatal a múltat vizsgálja, a jövőben pedig megakadályozza a törvénytelenségeket.

MTI/Magyar Hírlap

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Közélet kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL