Lépjen kapcsolatba velünk

Nem darazsak, hanem hasznos beporzók költöztek egy Deák Ferenc úti fába – videó

1720692085 iGyY6U9tf md

Nem darazsak, hanem hasznos beporzók költöztek egy Deák Ferenc úti fába – videó

Lakossági bejelentés nyomán vizsgálták meg a Deák Ferenc út egyik fáját Egerben, ahol a helyiek szerint darazsak lepték el a törzset. A szakemberek azonban megnyugtató eredményre jutottak: nem veszélyes rovarokról, hanem óriás művészméhekről van szó.

Az önkormányzathoz érkezett bejelentés szerint a Deák Ferenc út 58. szám előtt álló fát nagy számban vették körül a rovarok, ezért sokan attól tartottak, hogy darázsfészek alakult ki a környéken.

A helyszínre az Agria Speciális Mentő és Tűzoltó Csoport munkatársai vonultak ki, akik megállapították, hogy a fa odvában óriás művészméhek telepedtek meg. Ez a faj az elmúlt években jelent meg a Kárpát-medencében, és egyre több helyen figyelhető meg Magyarországon, így tavaly már Egerben is több alkalommal észlelték jelenlétét.

A szakemberek hangsúlyozzák, hogy az óriás művészméh nem agresszív, az emberre nem jelent veszélyt, ugyanakkor fontos szerepet tölt be a természetben, hiszen hasznos beporzó rovar.

A rovarok miatt ezért semmilyen beavatkozásra nincs szükség. Az önkormányzat tájékoztatása szerint a fát a közeljövőben körbeszalagozzák, valamint figyelemfelhívó táblát helyeznek ki, hogy a járókelők is tudják: a különleges lakók nem veszélyesek.

A város arra kéri a lakosságot, hogy ne bántsák a rovarokat, hiszen jelenlétük nemcsak ártalmatlan, hanem a helyi ökoszisztéma szempontjából is hasznos.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Természet kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL