Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte – közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap.
Azt kérték, mindenki fokozottan védekezzen a napsugárzás által okozott leégés ellen.
Napközben 11 és 15 óra között kerüljék a napozást, vállat takaró póló, szalmakalap, illetve fényvédő krém használata mindenképpen javasolt – tették hozzá.
A várható UV-B-értékek területi eloszlása megtekinthető a weboldalon IDE KATTINTVA.
– áll a közleményben.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















