Lépjen kapcsolatba velünk

Változik a forgalmi rend a belvárosban

Forgalmi rend valtozas

Változik a forgalmi rend a belvárosban

Ez a cikk több, mint 5 éve és 8 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Garanciális javítások miatt ismét változik a forgalmi rend az egri belvárosban – közölte a polgármesteri hivatal. A kivitelezési munkálatok előreláthatólag egy hétig tartanak, majd ezt követően más területeken ismételt szakaszos lezárások lehetnek, de a gyalogos közlekedés végig biztosított.

A „Dobó tér – Eger patak – Belvárosi térsor funkcióbővítő rehabilitációja” című projektben megvalósult Közterületek megújítása projektelem kapcsán az Egri Városfejlesztési Kft. és Eger MJV Polgármesteri Hivatala közösen 2020. június hónapban utó-felülvizsgálati eljárás keretében helyszíni szemlét tartott – emelte ki a hivatal, így a bejárásról készült jegyzőkönyvben rögzítésre kerültek azok a problémalisták és kivitelezési hiányosságok, hibák, melyeket garanciális munkavégzés keretében kell javítani

Mint írják – a kivitelező, a Penta Általános Építőipari Kft a konzorciumi partnerekkel való egyeztetés után a garanciális javításaink elvégzésére a szeptember-október hónapot jelölte meg. Az ismételt helyszíni szemle és egyeztető tárgyalást követően a kivitelező 2020. szeptember 16-án az érintett munkaterületre felvonult és a belváros több pontján részben forgalomkorlátozással, részben csak kisebb, a gyalogos közlekedés akadályozásával járó kivitelezési munkálatokat kezdett el.

A munkálatok az egyeztetett ütemterv szerint zajlanak. Elkészült a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Jókai utca és Fellner J. utca közötti területe. A következő ütem a Bajcsy-Zsilinszky Endre utca Érsek utca és Jókai utca közötti területe, mely a gépjárműforgalom elől 2020. október 1-én csütörtökön reggeltől lezárásra kerül. Ezzel egyidőben a következő forgalmi rend lép életbe:

  • Még szerda délután visszaáll az eredeti forgalmi rend a Jókai és Bajcsy Zs. utca „szűk” szakaszán, azaz a Jókai utcára a Kossuth utca felől lehet behajtani és kihajtani a Bajcsy Zs. utcán keresztül lehet a Fellner J. utca felé.
  • Az Érsek és a Szt. János utcából kihajtani csütörtök reggeltől csak a Gárdonyi tér – Zalár utca felé lehet.
  • Nem lehet gépjárművel megközelíteni a Kracker udvart és a Polgármesteri Hivatal udvarát.

A gyalogos közlekedés természetesen végig biztosított lesz.

A kivitelezési munkálatok előreláthatólag 1 hétig tartanak, majd ezt követően más területeken ismételt szakaszos lezárások lehetnek – közölték.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Közlekedés kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL