Az operatív törzs tájékoztatón Schanda Tamás (ITM) miniszterhelyettes számolt be a legújabb munkahelyvédelmi intézkedésekről, melyekről november végéig döntött a kormány. Elsősorban a turizmus- vendéglátásban dolgozókat érintik az újdonságok.
A kormány a járványhelyzetben is elkötelezett a munkaalapú gazdaság mellett, az új gazdaságvédelmi intézkedések célja, hogy támogassuk a magyar munkaadókat és munkavállalókat, hogy folytatni tudják a tevékenységüket – mondta az államtitkár.
Ezekről döntött a kormány:
- adókedvezmények: szochomentesség a vendéglátóknak;
- a kisvállalati adóalapba nem számítanak bele a bérkifizetések;
- a bruttó bér feléig állami bérátvállalás: a munkavállalót nem szabad elbocsátani, és ki is kell fizetni;
- a megyei vagy fővárosi kormányhivatalnak kell kérelmeket benyújtani, a kapcsolódó dokumentumok a Munka.hu portálon érhetők el;
- a vendéglátók házhoz szállítási adminisztratív terhei csökkennek, a taxisokat is be lehet vonni a szállításba;
- szálláshely-szolgáltatók: állami foglalásmegtérítés a november 8-áig beérkezett foglalásokra a következő hetekre. Az alkalmazottakat nem lehet elbocsátani, és ki kell fizetni.
Beszámolója szerint a járvány kitörése óta 1 millió munkahely megvédését segítette a kormány.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















