Lépjen kapcsolatba velünk
Mai névnap

Levente, Irén

Sötét
Fény

Május elején nyitnak az evangélikus templomok is

Evangelikus

Május elején nyitnak az evangélikus templomok is

Ez a cikk több, mint 5 éve és 2 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A Magyarországi Evangélikus Egyház püspöki tanácsa azt javasolja az evangélikus gyülekezeteknek, hogy május elején nyissák ki a templomokat. Azonban továbbra is fokozott óvatosságot és türelmet kérnek az egyház tagjaitól, és azt javasolják, hogy április végéig online módon tartsák meg az istentiszteleteiket.

A templomok megnyitását a húsvét ünnepe utáni negyedik vasárnaptól, vagyis május elejétől tartják reálisnak, „de akkor is a bezárás előtti szigorú feltételek betartása mellett” – írták.

Ezek a feltételek a templom- és kézfertőtlenítés, minimum másfél méteres távolság megtartása, a kötelező maszkviselés, rövid istentiszteletek tartása kevés énekkel, egyelőre úrvacsora nélkül, lehetőség szerint regisztrációval – sorolták.

A püspökök azt is kérik, hogy a gyülekezetek a templomok nyitása után is közvetítsék az istentiszteleteket.

Az evangélikus templomokban március 8. óta nem tartanak nyilvános istentiszteleteket.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egyház kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL