A Heves Megyei Rendőr-főkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága a gyalogos és kerékpáros balesetek megelőzése érdekében csatlakozott április 22-én az egri Érsekkertben szervezett, Föld napi I Bike Eger felvonuláshoz. Láthatóságot biztosító felszereléseket adtak a bringásoknak, valamint regisztrálni is lehetett a kerékpárokat.
A rendőrök a résztvevők hiányosan felszerelt kerékpárjait különböző láthatóságot biztosító eszközökkel, illetve egyéb tartozékokkal szerelték fel.

Továbbá az Egri Rendőrkapitányság munkatársa BikeSafe ingyenes kerékpár-regisztrációt is biztosított. A kétkerekűekről fotókat készített, valamint az adatait – szín, típus, gyártó, gyártási szám, jellegzetességek – rögzítette. A program fő célja, hogy a kerékpárok adatai egy rendőrség számára is hozzáférhető nyilvántartásba kerülnek. Ezáltal a biciklik egy esetleges bűncselekmény esetén visszakereshetőek, könnyebb a felderítésük, valamint a tulajdonoshoz történő visszajuttatása is – közölte portálunkkal Lázár Levente, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense.

Az érdeklődők, az esemény zárásaként – rendőri felvezetés mellett – egy közös felvonuláson vehettek részt az ellenőrzött és előírásoknak megfelelő, biztonságos biciklikkel.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!












