A vádirat szerint a két tiszaburai férfi egyikük autójával érkezett idén június 12-én hajnalban a Tisza folyó bal partjára, a kiskörei erőmű közelében található hallépcsőhöz, melyet az illetékes kormányhivatal kíméleti területté nyilvánított, mint frekventált haltartózkodási helyet, egyben ott az év egészére megtiltotta a horgászati és halászati tevékenységet – írja közleményében Dr. Konkoly Thege László sajtószóvivő ügyész.
A két tilosban járó pecás azonban ezzel mit sem törődve, a bőséges fogás reményében elővett a kocsiból három, szabályos szerelékkel ellátott horgászbotot, majd a kelő nap halvány sugarainál horgászni kezdett. Rövid időn belül fogtak is három tőpontyot és egy tükörpontyot, ám az utolsó hal kiemelése közben a horgászegyesület halőre tetten érte őket, megmentve ezzel a még élő halakat, melyeket az intézkedése nyomán visszaengedtek a vízbe.
A Büntető Törvénykönyv a halak értékétől függetlenül bűncselekménnyé nyilvánítja a vádlottak magatartását, amikor kimondja, hogy aki kíméleti területen halfogásra irányuló tevékenységet végez, az vétség miatt akár két évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető.
A járási ügyészség ennek megfelelően orvhalászat vétségével vádolja a társtetteseket. A vádhatóság a vádiratában arra tett indítványt, hogy a bíróság a terheltek egyikével szemben pénzbüntetést szabjon ki, míg a másikukat – pártfogó felügyeletének elrendelése mellett – kötelezze jóvátételi munkavégzésre.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!












