Lépjen kapcsolatba velünk

Kézhigiénés vetélkedőt tartottak a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Kórházban

IMG

Kézhigiénés vetélkedőt tartottak a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Kórházban

Ez a cikk több, mint 3 éve és 1 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Ötödik alkalommal rendezték meg a munkatársak körében a kézhigiénés vetélkedőt a Heves Vármegyei Markhot Ferenc Kórházban. Tiz csapat, csapatonként két szakdolgozó és egy orvos mérte össze tudását elméleti és gyakorlati feladatok megoldásával. Előzményként az intézmény munkatársai részére a kézmosás fontosságáról szóló kézhigiénés plakát pályázatot hirdetett a kórház.

A versenyen első helyezést ért el Mozgásszervi Rehabilitációs osztály, második helyezést pedig az Infektológiai osztály csapata.

A kézhigiéné az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések megelőzése miatt kiemelten  fontos, ezért a kórház menedzsmentje mindent megtesz annak érdekében hogy minimálisra csökkentse a fertőzések előfordulását. Így a dolgozók oktatása, a tárgyi feltételek biztosítása, a kézfertőtlenítőszerek folyamatos korlátlan rendelkezésre adása, az éber ellenőrző tevékenység, a témával kapcsolatos pályázatokban történő részvétel, előadások, továbbképzések tartása rendszeres az intézményben.  A Kézhigiénés Világnap alkalmából rendezett versennyel a kórház  szeretné  ráirányítani munkatársai és a lakosság figyelmét a kézfertőtlenítés, a higiéné fontosságára.

Fotó: Birinyi Zsófia

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egészség kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL