A megújult épületrészt Ternyák Csaba érsek áldotta meg Nagyboldogasszony napján, augusztus 15-én.
A szentmise előtt Dolhai Lajos rektor köszöntőjében úgy fogalmazott: nagy öröm, hogy a kápolna búcsúnapján ünnepelhetjük, hogy az Egri Hittudományi Főiskola és az Érseki Papnevelő Intézet megújult, s ezzel lezárult a nagyszabású munka első üteme – tudósított honlapján az Egri Főegyházmegye.
Ternyák Csaba egri érsek szentbeszédében elmondta, ősidők óta ünnepli az egyház Szűz Mária mennybemenetelét, s a múlt század közepén XII. Pius pápa is kinyilvánította, hogy testestül lelkestül felvétetett a mennybe. A főpásztor úgy fogalmazott: az ember hajlamos túlságosan a földi dolgokra fókuszálni, az egyház feladata ezért, hogy felhívja a figyelmet a fentebb lévő dolgokra, ebben tanítónk Ég és Föld Királynője, Mária, aki nem távozott el közülünk, hanem mindig közel van hozzánk.

A szentmise után a főpásztor megáldotta a beruházás első ütemében felújított épületrészt, melyet az ünnepség résztvevői is bejártak a szertartás után.
Kapcsolódó:
Ma van Nagyboldogasszony ünnepe
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















