Lépjen kapcsolatba velünk
Mai névnap

Levente, Irén

Sötét
Fény

Elkészült a szeminárium felújításának első üteme

Szem2

Elkészült a szeminárium felújításának első üteme

Ez a cikk több, mint 2 éve és 10 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

A megújult épületrészt Ternyák Csaba érsek áldotta meg Nagyboldogasszony napján, augusztus 15-én.

A szentmise előtt Dolhai Lajos rektor köszöntőjében úgy fogalmazott: nagy öröm, hogy a kápolna búcsúnapján ünnepelhetjük, hogy az Egri Hittudományi Főiskola és az Érseki Papnevelő Intézet megújult, s ezzel lezárult a nagyszabású munka első üteme – tudósított honlapján az Egri Főegyházmegye.

Ternyák Csaba egri érsek szentbeszédében elmondta, ősidők óta ünnepli az egyház Szűz Mária mennybemenetelét, s a múlt század közepén XII. Pius pápa is kinyilvánította, hogy testestül lelkestül felvétetett a mennybe. A főpásztor úgy fogalmazott: az ember hajlamos túlságosan a földi dolgokra fókuszálni, az egyház feladata ezért, hogy felhívja a figyelmet a fentebb lévő dolgokra, ebben tanítónk Ég és Föld Királynője, Mária, aki nem távozott el közülünk, hanem mindig közel van hozzánk.

Ternyák Csaba egri érsek a szentmisén (Fotók: Balogh Ferenc / Egri Főegyházmegye)

A szentmise után a főpásztor megáldotta a beruházás első ütemében felújított épületrészt, melyet az ünnepség résztvevői is bejártak a szertartás után.

Kapcsolódó:

Ma van Nagyboldogasszony ünnepe
Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egyház kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL