Az Országos Vérellátó Szolgálat idén egy különleges év végi, Red Friday elnevezésű véradási nappal hívja fel a figyelmet a véradás fontosságára, ezzel ösztönözve a potenciális véradókat. A 6 napos munkaszüneti időszak enélkül áthidalhatatlan, hiszen a legrövidebb lejáratú vérkészítmény mindössze 5 napig tárolható – áll a szervezet közleményében.
A vérellátó intézmények karácsony előtt még december 23-án tartanak nyitva, lehetőséget biztosítva azoknak, akik idén még egy véradással segítenének.
A két ünnep között 6 munkaszüneti nap és mindössze 2 munkanap áll rendelkezésre véradások lebonyolítására, ezért az átlagosnál több véradó támogatására számítanak. Önzetlen segítségnyújtásukért az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSz), a „Vércsepp a vérellátásért” Alapítvány és a Magyar Vöröskereszt (MVK) megszervezi első „Red Friday” véradási napját, amelyre december 27-én, pénteken kerül sor a vármegyei vérellátó intézetekben.
Az esemény különlegességei között szerepel, hogy minden véradót dupla értékű kalóriapótlási jeggyel, egy csomag szerencsehozó lencsével és egy Astro kaparós sorsjeggyel ajándékoznak meg, és a Hama jóvoltából pedig értékes elektronikai ajándékok közül választhatnak a készlet erejéig. Emellett minden véradó automatikusan részt vesz a Red Friday nyereményjátékban, ahol a Spar támogatásával 10 db, egyenként 10.000 Ft értékű ajándékutalvány talál gazdára.
Szeretettel várnak minden segíteni vágyót a véradásra! Az aktuális véradási helyszínek és időpontok elérhetők a www.ovsz.hu/idopontfoglalas vagy a www.veradas.hu weboldalon, továbbá a Véradás applikációban, időpontra regisztrálni országszerte lehetséges.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!











