A mai nap egy vastag szelete a költészeté. Szuper programok várnak Benneteket a városban, s most mi is szeretnénk elindítani a magunk „jegesvödör” kihívását.
Mi megmutatjuk, ha Ti is megmutatjátok – a kedvenc verseteket, mi mást? Ragadjatok könyvet, böngésszetek az interneten, vagy válasszátok a sajátotokat! Mi várjuk!
Radnóti Miklós – Bájoló
Rebbenő szemmel
ülök a fényben,
rózsafa ugrik
át a sövényen,
ugrik a fény is,
gyűlik a felleg,
surran a villám
s már feleselget
fenn a magasban
dörgedelem vad
dörgedelemmel,
kékje lehervad
lenn a tavaknak
s tükre megárad,
jöjj be a házba,
vesd le ruhádat,
már esik is kint,
vesd le az inged,
mossa az eső
össze szivünket.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















