Idegen nyelven és szabadon választott tantárgyakon innen, magyaron és matematikán túl. Így állnak diákjaink az írásbeli érettségi oltárán kedd este. Bóklásztunk a belvárosban és 5 diákkal átbeszéltük az eddig történteket. Mérai Viktor, Mayer Fanni, Béres Bence, Galuska Áron és Hadnagy Fanni szemével, most újraélhetitek az izgalmakat.
A ballagás, szerenád, magyar és a matek érettségi kvartetten jó esetben a legtöbb ember átesik életében. Idén a közszolgálati hírforrások szerint 75 ezer fiatal éli élete eddigi legkomolyabb vizsgahetét. Egerben is zajlanak az események, barangoltunk egyet a belvárosban vizsgázókra vadászva, hogy egy picit belepillanthassunk, milyen is belülről az érettségi 2017-ben.

Hadnagy Fanni, az Eszterházy KFSC tagja is az érettségizők táborát erősítette – Archív Fotó: Kakuk Dániel
– Szerintem egyszerű volt a matek érettségi, a második rész jól ment, az első részben volt amibe bele hibáztam, de úgy érzem nem lehet gond – mondta sejtelmesen Hadnagy Fanni, az Eszterházy KFSC játékosa, aki a Neumannban érettségizik. A profi kézilabdázó komoly céllal vág a továbbtanulásba is, az ELTE-re készül pszichológia szakra.
Mérai Viktor középszintű matekot írt, épp az eső elől próbált menekülni miközben megszólítottuk.
– Az előző évekhez képest is meglepően könnyű volt az egész. Egy órával a rendelkezésre álló idő letelte előtt végeztem a feladatsorral, aki tudta használni a függvénytáblázatot, annak nem akadhatott gondja – mondja a szintén a Neumannban vizsgázó fiú futtában.

Mayer Fanni sokkal nehezebben boldogult a hétfői magyar tétel sorral, mint kedden a matekkal – Fotó: Körmendi Gábor
– A matek nem volt nehéz, simán ment, lehetett volna nehezebb is – mondja Mayer Fanni, aki az Andrássyban (közgében) éli át az érettségi mindennapjait. – Minket nem paráztatnak a tanárok, az egész érettségi belülről sokkal egyszerűbb, mint amilyennek előtte mondják. Bár a magyar vizsgára adhattak volna több időt. A novella elemzés azonban tetszett, Kosztolányi Boldogság című művét elemeztük – teszi hozzá Fanni, aki a Pázmányra készül szociológia szakra.

Béres Bence és Galuska Áron 45 perccel a szintidő lejárta előtt befejezte a vizsgát – Fotó: Körmendi Gábor
– Nem ez volt életem eddigi legnehezebb dolgozata. Számomra semmilyen nehézséget nem okozott a tételsor, de többen eléggé megijedtek a feladatoktól az osztályban. Voltak, akik teljesen kialvatlanul jöttek ma be, ők túlstresszelték az egészet és hajnalig nyugtatgatták egymást a Facebookon – mondja Béres Bence, aki a Közszolgálati Egyetemen szeretne továbbtanulni.
– A függvényekkel hadilábon állok, azokkal megizzadtam, de a többi simán ment. Diszlexia és diszgráfia miatt speciális érettségit teszek, ugyanis duplán fogok szóbelizni, mert magyarból és történelemből nem kell írásbelit tennem – meséli Galuska Áron, aki a szakács szakmát fogja kitanulni érettségi után. Bence és Áron a Pásztorvölgyiben érettségiznek.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















