Lépjen kapcsolatba velünk

Ilyen volt a XIV. Egri csillagok Országos Tehetségkutató Rajzverseny

171211 eventus rajzverseny1

Ilyen volt a XIV. Egri csillagok Országos Tehetségkutató Rajzverseny

110 pályázó közül 74 alkotó munkája bizonyult megfelelő színvonalúnak a döntő fordulóban való megmérettetésre képviselve az ország különböző tájait

Ez a cikk több, mint 8 éve és 6 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Az Eventus Üzleti, Művészeti Középiskola, AMI és Kollégium idén 14. alkalommal rendezte meg az Egri csillagok országos tehetségkutató rajzversenyét. 110 pályázó közül 74 alkotó munkája bizonyult megfelelő színvonalúnak a döntő fordulóban való megmérettetésre képviselve az ország különböző tájait, így érkeztek Egerbe Heves, Pest, Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Nógrád, Békés megye tehetséges gyerekei sőt, felvidéki és erdélyi, versenyzők is szerepeltek.

A döntő forduló eseményeit megelőzően a pénteki napon értékes programok várták a résztvevőket: a Vitkovics Alkotóházban a Megyei Amatőr Tárlatot látogatták meg az érdeklődők, az iskola életével kapcsolatos hangulatos bemutatót hallhattak-láthattak Ónodi Mátyás szaktanártól, továbbá tehetséggondozó foglalkozásokon lehetett részt venni a szaktanárok vezetésével. Így öt helyszínen volt lehetőség megismerkedni különböző technikákkal, mint stencil, kézi hímzés, vízen festés, frottázs, origami, krepp-papír dekoráció, stop-motion animáció.

Az élvezetesen eltöltött idő alatt elkészült munkákat vihették haza a gyerekek az értékes szakmai tudással együtt, hiszen az átadott ismeretek gazdagítják a gyerekek képi- és ábrázoló látásmódját, kreativitását. Az esti órákban a Dobó téri adventi vásárt látogatták meg dacolva a cudar idővel.

Fotó: Sajtos Attila

Szombati napon a négy terem elfoglalását követően Sajtos Attila igazgató úr és Jankovics Marcell rajzfilmrendező üdvözlő szavaival köszöntötte a résztvevőket, majd a termekben felügyelő szaktanárok kihirdették a versenyfeladatot. Idén Dobó István és a várvédők esküje volt az illusztrálandó téma, amire két óra állt rendelkezésre.

Közben némi felfrissülésre is volt lehetőség, hiszen üdítőt és pogácsát fogyaszthattak a versenyzők. A feladat jellegéből adódóan rajzeszközt és papírt biztosított az iskola azoknak, akik igényelték. Mindeközben a kísérő pedagógusokat, szülőket sem hagytuk magukra. Szabó Stefánia képző- és iparművész Eger városát mutatta be, mint kulturális központot a környékén fellelhető történelmi illetve művészettörténeti értékeink – kiemelkedően a kőfaragványok – tükrében.

Fridél Lajos rajztanár a természet és a művészet viszonyán keresztül hívta fel a figyelmet iskolánk kiemelkedő szerepére a regionális művészeti képzésben, hangsúlyozva a középiskolánkban a gyermekközpontú oktatói és nevelői munkát.

Fotó: Sajtos Attila

A zsűri és a szaktanárok egybehangzó tapasztalata szerint kiemelkedően magas színvonalú munkák születtek a verseny során, mind az első fordulóba beküldött, mind a döntő fordulón készített rajzok tekintetében. Így Herczeg István grafikusművész vezette zsűri döntése alapján kimagasló munkáknak 1., 2., 3. díjat ítélt oda a bizottság, valamint az egyedi látásmódot mutató pályaművekért 3 versenyző vehetett át kiemelt különdíjat. További 16 alkotó pedig általános különdíjban részesült. A hagyománynak megfelelően vándorserleggel jutalmaztuk azt az intézményt, ahonnan a legmagasabb létszámban kerültek be résztvevők. Azokat az iskolákat is megtiszteltük egy-egy jelképes csomaggal, amelyek szaktanárai kettő vagy annál több versenyzőt neveztek, ezzel köszönve meg a felkészítő tanárok áldozatos munkáját.

Fotó: Sajtos Attila

Természetesen üres kézzel senki sem távozott, hiszen a támogatóknak köszönhetően az emléklapok mellé ajándékcsomagokat kaptak, mert egy versenyen való megmérettetésen való részvétel önmagában is értékelendő teljesítmény.

A díjátadó ünnepség színvonalát emelte, hogy megtisztelte a rendezvényt Rázsi Botond alpolgármester úr a díjak átadásában való közreműködéssel. Az értékes tárgynyeremények, továbbá a tárgyi eszközök biztosítását szponzoraink tették lehetővé, főként Széchenyi 2020 pályázatnak köszönhetően. A rendezvény további támogatói: MKB Bank, Szuperinfó, Heves Megyei Hírlap, Eger TV, Szent István Rádió, Rákóczi Szövetség, Pizza Factory.

I. helyezett: Kővári Anna (Dorog)

II. helyezett: Rózsa Anita (Dévaványa)

III. helyezett: Szerémi Fanni (Jászfényszaru)

Különdíj az egyedi látásmódért:

Tóth Csilla (Dorog)
Tőkés Lili (Dorog)
Pintér Veronika (Dorog)

Általános különdíj:

Mátyás Anna (Dorog)
Mártai Liliána (Vác)
Forgó Fanni Anna (Dorogháza)
Káló Martin (Parád)
Szakács Róbert (Lőrinci)
Szabó Karina (Bátonyterenye)
Győrfi Zsanett Fanni (Tiszatenyő)
Ficsor Ádám (Salgótarján)
Tillich Georgina (Dorog)
Szekeres Csenge (Szajol)
Bodnár Nóra (Füzesabony)
Veres Vivien (Mátranovák)
Hamar Csenge (Szajol)
Szabó Dorina (Bátonyterenye)
Blahuz Viktória (Tápióbicske)
Mezei Judit (Eger)

Évről évre tehetséges diákok munkáit láthatjuk a versenysorozat keretén belül, sőt a felmérések alapján a résztvevők döntő többsége iskolánk szaktanáraiban bízva kívánja továbbfejleszteni képességeit. A sikeres szakmai fejlődéshez nyújt segítséget az iskola az által, hogy a versenye során elkészített alkotásokat beszámítja a 2018-2019-as tanévhez kapcsolódó felvételi eljárás során.

A felkészítő tanárok jelzései alapján jövőre is sok-sok diák várja majd, hogy részt vehessen a versenyen.

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Kult kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL