Csökken a devizahitelesek törlesztőrészlete, és alacsonyabb lesz a tőketartozásuk is – jelentette ki Dr. Stefán Zoltán, önkormányzati képviselő, a Városi Pénzügyi és Ügyrendi Bizottságának elnöke sajtótájékoztatón. Elhangzott: a forinthitelesek helyzetét is rendezi ősszel a kormány.
Az elszámoltatás révén átlagosan 20-25 százalékkal csökken a devizahitelesek törlesztőrészlete és alacsonyabb lesz a tőketartozásuk is. Ez olyan mintha 190 forintos svájci frank árfolyamon forintosították volna a hitelüket – mondta Dr. Stefán Zoltán az Egri Polgárok Házában tartott sajtótájékoztatón.
„Átlagosan 6,8 millió forintnak megfelelő svájci frank hitelt vettek fel a magyar állampolgárok, ehhez kapcsolódóan egy 91 ezer forintos havi törlesztőrészlet, havi 65 ezer forintra fog csökkenni” – közölte a képviselő.
Dr. Stefán Zoltán hangsúlyozta: hasonló nagyságrendű banki elszámoltatásra még nem volt példa Európában, számos kormány tervezi, hogy bevezeti a magyar eljárást.
A februártól hatályos Fair Bank törvénnyel kapcsolatban Dr. Stefán Zoltán úgy fogalmazott: véget ért az úgynevezett apróbetűs szerződések korszaka, a bankok ezentúl csak három évente változtathatják a kamatokat. Jelzáloghitel és ingatlanra vonatkozó pénzügyi lízing esetén pedig a szerződéstervezetet külön kérés nélkül is meg kell küldeni az ügyfeleknek – tette hozzá.
Dr. Stefán Zoltán kijelentette: a forinthiteles ügyfelek nem járhatnak rosszabbul a devizahitelesektől, az ő helyzetüket ősszel rendezi a kormány.
Tekintse meg videó-összefoglalónkat az eseményről:
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















