Nagyon fontos változás az Országgyűlés által múlt hétfőn elfogadott fogyasztóvédelmi törvény módosítása, amely kötelezővé tette a vállalkozások képviselőinek személyes megjelenését a fogyasztói jogvitákat kezelő békéltető testület eljárásaiban – közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkára Egerben.
Koszorús László a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara székházában tartott hétfői sajtótájékoztatóján elmondta: az elfogadott jogszabály azért jelentős a fogyasztók számára, mert a vállalkozásoknak az elmúlt 15 évben nem volt kötelező részt venniük a békéltető megbeszéléseken, emiatt évente több ezer ember nem tudta rendezni problémáját.
A helyettes államtitkár a megyében élőket is arra biztatta, hogy kis értékű, pár ezer forintos termékekkel kapcsolatos panaszaikkal is forduljanak bizalommal a Heves Megyei Kereskedelmi és Iparkamara mellett működő Békéltető Testülethez.
A sajtótájékoztatón az is elhangzott: Heves megyében 20 ezer szolgáltató és vállalkozó működik, de csak néhány ezrelékükkel szemben érkezik panasz. A megyében a legtöbb fogyasztói probléma lábbelikkel, tévékészülékekkel, internet és telefonszolgáltatással kapcsolatban keletkezik.
A HKIK tájékoztatása szerint a békéltető testület segítségével az esetek többségében a felek hamarabb egyezségre jutnak, még a hivatalos meghallgatás előtt.
A kamara egyik fő feladata, hogy elősegítse a tudatos fogyasztói magatartást és népszerűsítse a jogszerű, jogtartó magatartást. E célok érdekében hozta létre 2011-ben a Korrekt Partner védjegyet, amelyet mára 175 cég nyert el a megyében.
Tekintse meg az EH TV Koszorús Lászlóval készített interjúját:
.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















