Heves megyében is megkezdődik novemberben a „Földet a gazdáknak!”program keretében az állami tulajdonú földek földművesek részére történő értékesítése – közölte dr. Pajtók Gábor kormánymegbízott kedden.
Tájékoztatása szerint Egerben két helyszínen, a Szövetkezet utca 4. szám alatt – a Heves Megyei Kormányhivatal Földművelésügyi és Erdőgazdálkodási Főosztályán – illetve a Szövetkezet utca 6. szám alatt – az Élelmiszerlánc-biztonsági, Növény- és Talajvédelmi Főosztályán – tartják majd 2015. november 15-étől a földárveréseket munkanapokon, illetve négy szombaton át reggel fél kilenctől 16 óráig. A nyilvános, közjegyző részvételével megtartott árveréseken való részvételhez 30 ezer forint regisztrációs díjat kell fizetni a Szövetkezet út 4. sz. alatti hivatal földszinten található pénztárában.
A kormány határozatát a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamara, valamint a Magyar Gazdakörök és gazdaszövetkezetek Szövetsége kezdeményezésére hozta részben annak érdekében, hogy ezek a földterületek ne kerülhessenek külföldi kézbe, részben azért, hogy azon földművesekhez kerüljenek, akik a földből élnek.
2015. december 31-éig a programban országosan összesen 380 ezer hektár állami földet értékesítenek átlátható, nyilvános árverések mellett, a helyben kialakult piaci ár feletti értéken. A megszerzett földekre 20 éves elidegenítési és terhelési tilalom vonatkozik. Az értékesítésből származó bevételek kizárólag Magyarország fejlesztésére és az állami vagyon gyarapítására használhatók fel. A földhöz jutást igen kedvező pénzintézeti hitelek is támogatják.
Hogy mekkora földterületet árvereznek megyénkben, illetve milyen feltételeknek kell megfelelniük a gazdáknak, arról dr. Pajtók Gábor, kormánymegbízott úr beszélt hírportálunknak:
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















