Lépjen kapcsolatba velünk

Felújítások kezdődtek Almárban

Tvbelyeg almar

Felújítások kezdődtek Almárban

Ez a cikk több, mint 10 éve és 8 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Társadalmi összefogással megújul az Almári vasútállomás, de a környéken néhány héten belül helyreállítják a korábban leégett buszmegállót is, valamint egy térfigyelőkamerával ellátott, zárható hulladékudvar létesül – hangzott el az egri önkormányzat hétfői sajtótájékoztatóján.

Civilekkel és vállalkozókkal fogott össze az egri önkormányzat Cserged Csaba, urbanisztikai ügyintéző kezdeményezésére, hogy megújítsa az Almári vasútállomást – mondta Kovács-Csatlós Tamás, egri önkormányzati képviselő, a Városképi és Környezetvédelmi Bizottság elnöke. Hozzátette: a vasútállomásnak turisztikai jelentősége is van, ezért annak megújulása nemcsak a hobbitelek-tulajdonosok, vagy az Almárban élők számára fontos.

Rázsi Botond, alpolgármester, önkormányzati képviselő arról beszélt: társadalmi munkában három nap alatt festették ki az állomást, amelyre még tereprendezés vár, de az épülettől mintegy száz méterre lévő, korábban elpusztult buszmegállót is helyreállítják néhány héten belül. Hogy megakadályozzák az illegális hulladéklerakást egy térfigyelőkamerával felügyelt, zárható hulladékudvart is létesítenek a domb aljában – tette hozzá az alpolgármester.

almar02

A sajtótájékoztatón az is elhangzott: a felújításokban részt vesz az egri önkormányzat, a Vállalkozók a Városért Egyesület, az EKVI, az Eger Erdő Zrt, a Neon Ifjúsági és Kulturális Egyesület, a Fidelitas és a Városgondozás Kft., az önkéntes munkálatokhoz bárki csatlakozhat.

Tekintse meg videó-összefoglalónkat az eseményről:

 

 

 

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Eger Hírek TV kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL