Pár hónap alatt több mint 12 ezren írták alá az Eszterházy petíciót, amely Eger egyetemmé válását támogatta, épp ezért érthetetlen, miért támadják az ellenzéki pártok a sikeres kezdeményezést, amely nem politikai ügy, hanem a helyi lakosok kinyilvánított érdekét és akaratát tükrözi – közölte Ifj. Herman István, a Fidesz egri szervezetének alelnöke kedden.
A politikus kijelentette: mindegy, melyik párt támogatta akcióval az egyetemmé válás hosszú és december elejéig le nem zárt folyamatát, hiszen – mint a petíció sikere is bizonyítja – széles társadalmi támogatottsága van. A megyében élők, illetve Eger, Gyöngyös, Sárospatak és Jászberény közös sikere tehát, hogy Egerben egy erős tudásközpont jön létre 2016 nyarán – hangsúlyozta.
Herman István úgy fogalmazott: szeptemberben a petíció elindításakor, „csupán” egy kívánság volt Eger egyetemmé válása, és ahhoz hogy az EKF az alkalmazott tudományok egyetemévé válhasson jövőre a december elsejei törvénymódosításra volt szükség, amelyet az ellenzék „érthetetlen módon” nem szavazott meg.
A részletekről Herman István beszélt hírportálunknak:
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















