Lépjen kapcsolatba velünk

Megújult mentőállomás, új mentőautó – videó

Tvbelyeg mentoallomas

Megújult mentőállomás, új mentőautó – videó

Ez a cikk több, mint 10 éve és 6 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Nyitrai Zsolt miniszteri biztos, Eger és térsége országgyűlési képviselője, Herman István egri alpolgármester és dr. Breitenbach Géza az Országos Mentőszolgálat régióigazgatója közösen adta át a felújított Egri Mentőállomást, így baj esetén mostantól 3-4 perccel korábban érhetnek ki a mentősök a helyszínre.

Herman István köszöntője után a megjelentek bejárták a a modernizált létesítményt, amely a TIOP „Sürgősségi ellátás fejlesztése-mentés” projekt kertében újult meg. A közel 11 milliárd forintos keretösszegéből 18 megyében zajlanak munkálatok, Egerben pedig több mint 52 milliós beruházással korszerűsítették a létesítményt.

A mentőállomás úgynevezett dinamizálásának célja a kivonulási idő csökkentése, mely egyebek mellett a motorizált garázskapuk beépítésével, az épületek energetikai korszerűsítésével valósul meg. Emellett a projekt célja hogy az állomások eddigi funkcióikat a korábbinál jobban, hatékonyabban betölthessék. A tervezése során további cél volt az üzemeltetési költségek csökkentése. Ennek érdekében sor került a nyílászárók cseréjére, illetve a hőszigetelés és napkollektoros rendszer kiépítésére.

Nyitrai Zsolt az ünnepélyes átadás után elmondta: az egészségügy a kormányok számára mindig nagy kihívást jelent, hiszen az ágazat jellegénél fogva rendkívül sok pénzt igényel, az anyagi források pedig korlátozottak. Ám a mai nap örömteli Eger számára, ugyanis elkészült a korszerűsített mentőállomás: mostantól egy új funkciókkal kibővült, energiatakarékos épületben dolgozhatnak a mentősök, akik egyébként elmondták, hogy például a motorizált garázskapuk beépítésével 3-4 perccel csökken a kivonulási idő, ez pedig életeket menthet. Jó hír az is – folytatta –, hogy hazánkban az idén 200 új mentőautó érkezik, továbbá 22 kiválóan felszerelt mentőorvosi kocsi állhat szolgálatba, amelyből az egyik Egerbe kerül.

Mint hozzátette: az országos projekt keretében a 22 teljesen új mentőállomás megvalósítása mellett, 60 létesítmény korszerűsítésére is sor kerül.

Forrás: nyitraizsolt.hu

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Eger Hírek TV kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL