Újabb 1956-os falfestményt adtak át kedden délután, amely mostantól a Széchenyi utcában, a volt hármas iskola falán tiszteleg az 1956-os hősök emléke előtt.
Az átadón részt vett Nyitrai Zsolt, Eger és térsége országgyűlési képviselője és Wittner Mária, ‘56-os hős is. Nyitrai Zsolt elmondta, az 1956-os forradalomra azért kell emlékeznünk, mert az, hogy ma szabad Magyarországon élhetünk, és hogy bekövetkezett a rendszerváltozás, nagyban köszönhető 1956 hőseinek.
– Városunk 1956-os megemlékezése méltó volt a hősökhöz. Elkészült egy nívós kiadvány, az 1956-os emlékplakett valamint ‘56 helyi történéseit bemutató weboldal is – részletezte a képviselő.
Hozzátette, már van egy falfestés Egerben – ez a vidéki Magyaroszágon egyedüllálló -, ami azt a pillanatot örökíti meg, amikor a főiskoláról eltávolították a vörös csillagot.
Mint mondta, ma újabb falfestést mutatnak be, amelyen Havrila Béláné Sticker Katalin és Wittner Mária szerepel.
Wittner Mária úgy fogalmazott, fájdalmas ránézni, mert Katalin már nem lehet itt.
– Az ifjúságnak meg kell érteni, milyen Magyarországért harcoltak akkor. Ez a Magyarország most már kezd megvalósulni. Nem mindegy, hogy kikapaszkodunk a gödörből vagy felemelkedünk. A fiataloknak sem mindegy mit adunk át. ‘56-ban fegyverrel harcoltunk, ma már szellemi harc folyik az ország fennmaradásáért – zárta gondolatait Wittner Mária.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!
















