Lépjen kapcsolatba velünk

Januártól 14 százalékkal emelkednek az egészségügyi szakdolgozói alapbérek

Egészségügyi dolgozók

Januártól 14 százalékkal emelkednek az egészségügyi szakdolgozói alapbérek

Ez a cikk több, mint 6 éve és 5 hónapja frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Januártól 14 százalékkal emelkednek az egészségügyi szakdolgozói alapbérek – mondta Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár kedden Budapesten, sajtótájékoztatón.

Horváth Ildikó (fotó: Magyar Hírlap)

Horváth Ildikó kiemelte,

ez az emelés a 2016-ban kezdődött többlépcsős béremelési program folytatása, ami mutatja a kormány elkötelezettségét az egészségügyben dolgozók megbecsüléséért és ágazatban tartásáért.

Ezért a béremelésen túl a kormány a munka- és lakhatási körülményeket is fejleszti nővérszállók építésével.

A januártól esedékes béremelés 81 ezer szakdolgozót és négyezer védőnőt érint, fedezete 82 milliárd forint.

MTI

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egészség kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

Miniszterelnoki kabinetiroda
FEL