A mától életbe léptetett menetrendi fejlesztések szűkebb pátriánkat magába foglaló változásai jelentősen érintik a Budapest és Eger közötti közlekedést is. Mint ismert, mától az októberben bevezetett óránkénti InterRégió vonatközlekedéshez hangolta járatait a Volánbusz, így mostantól félóránként indulnak vasúti és autóbusz járatok a két város között. Vasárnap délelőtt az egri vasútállomáson próbáltunk érdeklődni az utasoknál kisebb-nagyobb sikerrel, hogy miként élik meg ezeket a változásokat. A kamerát látva sokan „elmenekültek”, de azért így is volt, aki elmondta a véleményét.
Már októbertől a Budapest és Eger között bevezetett vasúti szolgáltatásfejlesztésnek köszönhetően a korábbinál gyakrabban, óránként közlekednek új Agria InterRégió vonatok, mától pedig a Volánbusz is összehangolta távolsági és regionális járatait a vasúti közlekedéssel.
Ennek hozományaként Budapest és Eger között átlagosan félóránként indulnak a buszok és a vonatok. Ami különösen jó hír, hogy mostantól minden második busz az M25 gyorsforgalmi úton halad, így a menetidejük 1 óra 40 percre csökken, de Vámosgyörkön, Kál-Kápolnán, Füzesabonyban és Egerben számos autóbuszjárat is csatlakozást biztosít a vonatokhoz.
Már többször írtunk róla, de aki lemaradt a térségünket érintő menetrendi változásokról, az most IDE KATTINTVA érheti el a legfontosabb tudnivalókat.
Vasárnap délelőtt az egri vasútállomáson érdeklődtünk az utasoknál, milyen tapasztalataik vannak az új, ütemes menetrend bevezetésével kapcsolatban, figyelemmel arra, hogy Budapest és Eger között már október óta új struktúra szerint közlekednek a vonatok. Többen nem kívántak kameránk elé állni, de az utasok többsége azért elmondta, hogy jobbára elégedett az új menetrenddel, de mivel még nagyon frissek a tapasztalatok, ezért nem igazán tudnak véleményt nyilvánítani. Voltak, akiknek elsőre kevésbé tűnik előnyösnek az új menetrend, és akadtak olyanok is, akik már régóta vártak valami hasonló fejlesztésre.
Természetesen érthető a vegyes fogadtatás, hiszen van, ahol évtizedes menetrendi struktúra változott meg a mai naptól kezdve, és elsőre nehéznek tűnhet az utazási szokások átalakítása. Éppen ezért kérik a közlekedési társaságok is azt, hogy mától ne rutinból, hanem az új menetrendekből való tájékozódás után vegyék igénybe a tömegközlekedési eszközöket.
A fentiek figyelembevételével mától Eger térségében, elsősorban az
- Eger–Gyöngyös–Budapest,
- Eger–Gyöngyös–Cegléd–Kecskemét,
- Eger–Mezőkövesd–Tiszaújváros–Nyíregyháza,
- Eger–Mezőkövesd–Miskolc,
- Eger–Mezőkövesd,
- Eger–Egerszalók–Demjén–Füzesabony,
- Eger–Egerszalók–Verpelét–Tófalú–Kál-Kápolna,
- Eger–Egerszalók–Verpelét–Demjén–Gyöngyös,
- Eger–Bélapátfalva–Mikófalva–Balaton,
- Eger–Bélapátfalva–Szilvásvárad–Nagyvisnyó–Dédestapolcsány–Kazincbarcika,
- Eger–Bélapátfalva–Szilvásvárad–Csernely–Ózd
- Eger–Felsőtárkány
- Eger–Andornaktálya – Maklár – Füzesabony
autóbuszvonalak által érintett települések számára vezettek be új menetrendet a vasúti szolgáltatással összehangolt formában, mellyel a közlekedési társaság célja a közösségi közlekedés versenyképességének javítása.
Korábban írtuk
Mától új MÁV- és Volánbusz-menetrend lépett életbe
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!












