Már december végén elkezdődhet az egészségügyi dolgozók oltása a kijelölt oltópontokon Magyarországon – mondta az operatív törzs nevében megszólaló Galgóczi Ágnes a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős testület csütörtöki online sajtótájékoztatóján.
A Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi osztályvezetője kifejtette, december 21-én dönthet az Európai Gyógyszerügynökség a Pfizer vakcinájának engedélyezéséről, ezt követően kezdődhet meg az oltóanyag kiszállítása és indulhat az oltás Magyarországon is. Hozzátette, a kormány más oltóanyaggyártók vakcináit is lekötötte, összesen 17,5 millió adagot; emellett a gyógyszerészeti hatóság vizsgálja az orosz és a kínai vakcina felhasználási lehetőségeit is.
Az ingyenes utazáshoz munkáltatói igazolás szükséges arról, hogy a dolgozó a veszélyhelyzettel összefüggően, vagy a koronavírus-járvány következményeinek ellátása érdekében lát el feladatokat – emelte ki az ORFK szóvivője.
MTI
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















