Szent I. Orbán pápa ereklyéje XIV. Kelemen pápa ajándéka, melyet Monokon, a Sarlós Boldogasszony templomban őriznek – adta hírül az Egri Főegyházmegye.
Az Egri Érseki Palota udvarán fogadta Ternyák Csaba egri érsek a 230-ban vértanúhalált halt szent pápa ereklyéjét – tudósított honlapján az egyházmegye. Azt írták: a díszes ereklyetartót a palota magánkápolnájába vitték, ahol a főpásztor a sorrendben 17. pápa érdemeit méltatva elmondta: I. Orbán pápa rendelkezett arról, hogy az eucharisztikus edényeket nemesfémből kell készíteni, ez is mutatja, hogy az eucharisztikus lelkület határozta meg a pápa életét.
Szent I. Orbán pápa mások mellett a szőlő- és bortermelők védőszentje, ereklyéje mintegy 250 éve került a tokaji borvidékre, XIV. Kelemen pápa ajándékaként.

Az ereklyék tisztelete fontos az egyház hitéletében, emiatt különös gonddal őrzik ezeket – fogalmazott a főpásztor. Az üldöztetés idején az őskeresztények katakombái temetkezési helyek is voltak, s a vértanúk földi maradványai közelében tartották a szertartásokat, szentmiséket.

Szent I. Orbán pápa ereklyéjének egy részét elviszik az őszi 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra is, amelyet Budapesten rendeznek szeptember 5-12. között, és amelynek záró szentmiséjén részt vesz Ferenc pápa is.
Fotók: Szent István Televízió, Egri Főegyházmegye
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















