Kilenc méter mély kútból mentették ki a bajba került kutyát Kálban a speciális mentők. A kutyust ölben hozták fel a kút mélyéből, azóta visszakerült gazdájához.
Még a hét elején értesítették az Agria Speciális Mentő és Tűzoltó Csoport tagjait, hogy a Heves megyei Kálon egy közepes testű kutyus egy 70 centiméter átmérőjű, kilenc méter mély száraz kútba esett. Az önkéntesek azonnal a helyszínre siettek, odaérve pedig a kút fölé mentőállványt szereltek, majd egyiküket kötélbiztosítással leengedték. A kolléga kút fenekénél rögtön ölébe vette a kutyát – számolt be róla közösségi oldalán az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.
Az állat nyugodtan foglalt helyet megmentője karjaiban, míg a többiek kicsörlőzték őket a felszínre. A kutyus végül visszakerült a boldog gazdájához.
A mentésről készült videót IDE kattintva nézheti meg.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















