Térzenével kezdődött és koszorúzással ért véget az idei megemlékezés. Fotógalériával és Facebook live videóval mutatjuk, hogyan emlékezett Eger az 1848/49-es forradalomra és szabadságharcra.
A Modus Rézfúvós Együttes térzenéje fogadta a Petőfi Sándor szoborhoz érkezőket késő délelőtt, majd az Eszterházy Károly Egyetem Gyakorló Általános, Közép-, Alapfokú Művészeti Iskola és Pedagógiai Intézet diákjai adtak méltó műsort az ünnephez.
– Ha abból indulunk ki, hogy az elmúlt két év, vagy az elmúlt – még szomorúbb – néhány hét milyen eseményeket hozott a mindennapi életünkbe, akkor eszünkbe kell, hogy jusson, mi az igazi üzenete 1848 március tizenötödikének.
Március 15-e jelszava úgy szólt: szabadság, egyenlőség, testvériség.

Mindezt a 21. században értelmezve: a magyar nemzet szabadsága soha nem más nemzetek szabadságának korlátozására irányult. Soha nem kívánt más nemzettől vért, áldozatot, egyszerűen csak a magyar szellem, a magyar nép kívánt szabad lenni. Egyenlőség. Nem akartuk leigázni másokat, nem kívántuk mások javait, hanem csak ugyanazokat a feltételeket szerettük volna, mint a történelem során oly sokszor elnyomóink. Testvériség. Nem voltunk haragosa, nem voltunk ellensége soha senkinek, viszont baráti jobbot nyújtottunk a rászorulóknak a történelem folyamán most és mindig. Ha az elmúlt két hét eseményeit nézzük nincs olyan magyar település, nincs olyan magyar család, amelyik erejéhez mérten ne tett volna hozzá valamit a háború elől menekülők megsegítéséhez. Erről szól a testvériség. Azt gondolom, ezen az úton kell járnunk. Ezt a hármas jelszót kell minden magyarnak a szívébe és a lelkébe vésnie, hogy építhessünk és másoknak segíthessünk.
– fogalmazott ünnepi beszédében Mirkóczki Ádám polgármester.
A városvezető köszöntőjét követően a pártok, intézmények, egyesületek, civil szervezetek és egyházi közösségek a tisztelet és az emlékezés koszorúit helyezték el jeles költőnk szobrának talapzatánál.
Nemes Róbert fotógalériája

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!