Két áldozópappal gyarapszik az Egri Főegyházmegye.
Június hagyományosan a papszentelés időszaka – tudatta az Egri Főegyházmegye azzal kapcsolatban, hogy június 17-én, szombaton 10 órai kezdettel Egerben az egri főszékesegyházban Ternyák Csaba egri érsek áldozópappá szenteli Czárán Bálint, Pietro Trevisan diakónusokat és diakónussá szenteli Gyarmati Valentin, Kubik Zsolt, Lestál Balázs, Muhari Máté, Novák Lajos, Szedmák Zoltán és Parra Molina Adolfo Enrique akolitusokat.
A szertartást élőben közvetíti a Szent István Rádió és a Szent István Televízió Youtube-csatornája.
Az áldozópap (más néven áldozár vagy miséspap) a katolikus egyházban az egyházi rend második fokozata a püspök és a diakónus között. Az áldozópap a katolikus papoknak a szentmiseáldozat bemutatására utaló neve. A diakónus a kereszténységben olyan személy, aki egyházi szolgálatokat teljesít. A fogalom felekezetenként eltérő tartalmú. A nagyobb keresztény egyházak, mint például a katolikus egyház, az ortodox egyházak, a skandináv evangélikus egyházak, a metodista egyházak, az anglikán közösség, a diakonátust szolgálati rendnek tekintik – írja a WikiPedia.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















