Ismét tanúságtételre hívnak az egri fertálymesterek Gyümölcsoltó Boldogasszony napján. Ez most a nagyhét miatt március 25-e helyett április 8-án van.
2022-ben szervezett először közös imádságot az Egri Fertálymesteri Testület Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepéhez kapcsolódva. A korábban közigazgatási feladatokat ellátó, ma hagyományőrző és kulturális tevékenységet folytató fertálymesteri közösség fontos feladatának tartja a kereszténység értékeinek felmutatását, az aktív hitéletet.
A szervezők célja, hogy kilépve a templomok csendjéből közösségben fohászkodjanak Szűz Mária közbenjárását kérve a békéért, az élet védelméért, a családokért, a keresztény magyarság megmaradásáért.
Az elmúlt években többszázan csatlakoztak a kezdeményezéshez. Idén április 8-án, hétfőn 18 órakor kezdődik a rózsafüzér imádság, melyet a Szent István Rádió és a Szent István Televízió Youtube-csatornája is közvetít – hívja fel a figyelmet az Egri Főegyházmegye honlapja.
Március 25-e helyett idén április 8-a
Március 25-én Jézus fogantatását, Urunk megtestesülését ünnepeljük, melyet a magyar nép Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepeként tisztel. Az ide évben a nagyhétre esett március 25-e, Gyümölcsoltó Boldogasszony napja, mely az egyik legnagyobb örömünnepe az egyháznak, amiért nem egyezik a nagyhét szertartásaival. Ezért a katolikus egyház a húsvét nyolcada után, húsvét második hetének hétfőjén, április 8-án emlékezik meg az ünnepről. A Gyümölcsoltó Boldogasszony (latinul: Annuntiatio Beatae Mariae Virginis) Jézus fogantatásának, illetve születése hírüladásának főünnepe. A Katolikus Egyház ezen a napon emlékezik az angyali üdvözletre, vagyis arra a biblikus eseményre, amikor Gábriel arkangyal megvitte Názáretbe Szűz Máriának a megtestesülés örömhírét.
Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!















