Lépjen kapcsolatba velünk

Gépészmérnöki alapképzést indít az Eszterházy az Óbudai Egyetemmel

Kovács Levente, Pajtókné Tari Ilona Nagy Adrienn fotója

Gépészmérnöki alapképzést indít az Eszterházy az Óbudai Egyetemmel

Ez a cikk több, mint 2 éve frissült utoljára, ezért egyes tartalmi elemei elévülhettek.

Gépészmérnöki alapképzés levelező munkarendű szakot indít a 2024/25-ös tanév szeptemberétől az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem és az Óbudai Egyetem az EKKE Jászeberényi Campusán – jelentette be a két intézmény rektora szerdán Jászberényben, kiemelve: a képzésre már az idén nyári pótfelvételi eljárás keretében jelentkezhetnek az érdeklődők.

A 250 éves múlttal rendelkező Eszterházy Károly Katolikus Egyetem büszke örökségére, ugyanakkor XXI. századi intézményként kiemelt feladata, hogy reagáljon a jelen kor kihívásaira.

Valljuk, hogy az intézmény jövőjének kulcsa a több évszázados hagyományok értékeinek megőrzése mellett a gazdasági-társadalmi kihívásokra való megfelelő válaszok megadásában rejlik

– emelte ki az eseményen az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem rektora. Dr. Pajtókné Dr. Tari Ilona hangsúlyozta: ennek szellemében született megállapodás arról, hogy az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem (EKKE) képzési helyet biztosít az Óbudai Egyetem (ÓE) számára a gépészmérnöki alapképzési (BSc) szakjának oktatásához a 2024/25-ös tanév szeptemberétől.

Mint fogalmazott: a jászberényi képzési portfólió bővítését a helyi igények hívták életre.

Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora azt mondta: versenyképes gyakorlati tudást kínálnak a jelentkezőknek, akik számára előnyt jelenthet, hogy helyben szerezhetnek diplomát.

Terveink között szerepel, hogy a gépészmérnöki alapképzést nappali munkarendben is elindítjuk, emellett egyetemünk és a katolikus egyetem közös gépészüzemmérnöki (BProf) alapképzési szak alapítását és indítását tervezi – tudatta az ÓE rektora. A szak képzési programját a térség munkaerőpiaci igényeinek figyelembevételével dolgozzák ki, ezzel is segítve a fiatal tehetségek helyben maradását, tudáshasznosítását, közvetve pedig a régió gazdasági fejlődését

– tette hozzá Prof. Dr. Kovács Levente kiemelve, hogy az idén szeptemberben induló képzéshez a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Kar biztosítja az oktatókat.

A képzés elindításáról szóló megállapodás ünnepélyes aláírást követően a két rektor 11 helyi vállalkozás vezetőjével írt alá szándéknyilatkozatot arról, hogy a szeptemberben induló gépészmérnök képzésnek gyakorlati helyet biztosítanak. Elhangzott, hogy további 6 cég jelezte csatlakozási szándékát a programhoz.

Fotó: Nagy Adri

Google Hírek

Kövess minket az EH Google Hírek oldalán is a legfrissebb hírekért!

Továbbiak Egyetem kategóriában

Legfrissebbek

Szavazás

Ön támogatna egy előrehozott önkormányzati választást?

Betöltés ... Betöltés ...
adatforrás:

Legtöbbet olvasott

#hashtag-ek

FEL